Firmamızın tecrübelerine göre halıları yıkatırken arzu edilen netice için her şeyden önce dikkat edilmesi gereken konu, halıların yıkattırılacağı fabrikanın lekelerin çıkarılması ve hijyen konusunda ileri derecede titiz bir halı ve kilim yıkama fabrikası olmasının gerekli olduğudur. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde bu gün farklı iki yıkama sistemi izlenmeye başlanmıştır ki, bu sistemlerden ilki meçle elde yıkama diye isimlendirilen sistem, ikincisi ise tam otomatik yıkama makinesi ile icra edilen yıkama sistemidir. Otomatik bantlı sistem halı ve kilim yıkama makinesiyle sürdürülen yıkamanın önceki sisteme göre pek çok yararı bulunmaktadır ki, bu faydaların en fazla önemli olanı zannederim halıların daha fazla yıkanmasıdır.

Halılarımızı yıkayacak bir işletmenin kalite standartı, bilgili ve tecrübeli eleman kadrosu ve kullandığı makinelerin yeterliliğiyle mukayese edilir. Yüksek beklenti içerisinde olan bilinçli bir tüketici olarak şayet, düşük kaliteli sonuçlarla karşılaşmaktan çekiniyorsanız, yıkama yaptıracağınız yıkama firmasını seçmeden evvel bazı detayları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Ümitköy deneyimli kilim ve halı yıkamaya halıları eski usulle veyahut otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat leke çıkarıcı deterjanın kalitesi, halı yıkama işinin başarı oranını neredeyse tamamen belirleyicidir. Halıların yıkanmasında kaliteli sonucu almak için yüksek hijyen gücü olan şampuanlar uygulamak oldukça önemlidir.

Bu sayede kullandığımız bantlı sistemler ve bunu destekleyen geliştirilmiş leke çözücüler yıkamayı neredeyse sıfır hatayla tatbik etmemize imkan veriyor. Bu sebeple yıllardır Ümitköy kilim ve halı yıkama olarak bu önemli konunun farkındayız ve piyasada bulunan en çok kabul gören yıkama ve kurutma makinelerini kullanmaya gayret ediyoruz. Bu iş te öteki işlerdeki gibi teknik ilerlemelerden payına düşeni almış bir iş alanıdır ve özellikle son yenilikler yıkamanın kalite standartını gerçekten üst düzeye çıkartmıştır.

Şagi makine ya da yün halıların yıkama işleminden beklenen hijyenik sonucu kazanmak için tecrübe gerektiren özel kuralları oluşturmak gereklidir. İşinde başarılı bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının başarılı bir hizmet verebilmesi için hassasiyet gerektiren konulardan birisi de leke çıkarıcı sarf malzemelerin çeşitli halılara ne tür tekniklerle uygulama yapılacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü herkes bilir ki, iyi bir şampuan kullanabilmek temizlik işlerinin kalitesini etkileyici özelliktedir. Ümitköy halı yıkama işletmesindeki yıkama alanına getirilen yıkanacak halı ve kilimler, karışmaması için türlerine göre farklı alanlara alınır çünkü her halı aynı şekilde yıkama yapılamamaktadır.

Halı ve kilim yıkamada ilk aşama halıları alacak servisin istenen saatler içinde halıları teslim almasıdır ve bu iş için fazladan bir ücret talep edilmemelidir. Bu manada özverili bir yıkama fabrikası mutlaka belirtilen zamanda verdiğiniz adrese gelir. Yıkamadan sonra halıların çabucak kurumasının gerçekleşmesinde santrifüj makinesinden yardım almak, kurutmanın hedeflenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinden çıkarılan halı ve yolluklar güneşte bekletilmeye gereksinim duyar ki, bakterilerin yok olması sadece bu yolla sağlanabilir. Özel askılarda kuruduğu anlaşılan halı ve kilimler kontrol işlemleri için kalite kontrol alanına alınır ve bu noktada tarama ile birlikte paket ve parfümleme işleri yapılır. Ambalaj prosedürleri sonuçlanan halı ve kilimler mahallelere göre bir arada tutulacak biçimde ayrıştırılıp, servis bölümüne aktarılır ve söz verilen gün ve saatte halılar adreslerine dağıtılır.

Siz de hijyen kalitesine özen gösteren bir kimse iseniz yüksek düzeyde kaliteli deterjan kullanan halı yıkama işletmelerini seçmek durumundasınız.