Çayyolunda ki halı yıkama şirketimiz olan Çayyolu halı yıkama firmamıza çayyolundada bulunan işyeri halısı yıkama işlemi;

Hangi tip olursa olsun halıların yıkama işleminden istenen kaliteli sonucu elde etmek için uzmanlık gerektiren bazı koşullara uyulması olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Doğru dürüst iş bekleyen bir kimse olarak bu kez hoş olmayan durumlarla karşı karşıya kalmaktan tedirginseniz halı yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama fabrikasına iş verirken önemli aşamaları göz ardı etmemeniz gerekiyor. Deneyimlerimize göre işyerlerinde kullanılan kilim ve halıları yıkatırken kalite için, hepsinden önce önem verilmesi gereken konu kirlenmiş halıların yıkattırılacağı işletmenin halı yıkama konusunda deneyimli bir temizlik şirketi olmasına ihtiyaç olduğudur.

Bir anlamda halıları temizleyecek firmanın işçilik kalitesi, düzenli personel ve bununla birlikte kullandığı temizlik malzemelerinin yeterliliğiyle ölçülebilir. Kilim ve halı yıkamada yapılacak ilk iş, firma aracının söylediği saatte vereceğiniz adrese gelmesidir ve bu iş için fazladan bir para istenmemektedir. Bu anlamda kaliteli bir halı temizleme kuruluşu özellikle istenen saatte adresinizde olacaktır. Çayyolu halı yıkama firmasındaki yıkama yapılacak yere alınan halılar, derhal iplik özellikleri göz önüne alınarak yıkamaya hazırlanır zira tüm halılar aynı ekipmanlarla yıkama işlemine tabi tutulamaz. Yeni halı yıkama makineleri sayesinde son günlerde iki farklı yıkama tekniği geliştirilmiştir ki, bunlardan birincisi manuel yıkama şeklinde anılan şekil, ikincisi de tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik halı yıkama makinesi ile icra edilen yıkamanın eski uygulamalara göre fazlaca avantajı gösterilebilir ki, bunların içinde en önemlisi bizce personel hatalarının en aza indirilmesidir.

Evet çayyolu halı yıkama şirketimize işyerlerinde kullanılan kilim ve halıları eski sistemle belki de bilgisayarlı teknikle yıkatabilirsiniz ama leke çıkarıcı deterjanın kalitesi yıkamanın sonucunu önemli oranda etkilemektedir. Bu işte kaliteli sonuca varmak için bakterileri arındırabilen halı yıkama şampuanları uygulamak gerekmektedir. Yıkanmış halıların hızlıca kurumasının sağlanmasında profesyonel sıkma makinesinden yardım almak, kurutmanın sorunsuz olması için son derece önemlidir. Sanayi tipi sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve yolluklar yine de askıya asılmaya ihtiyaç duyar ki, antibakteriyel kurutma sadece bu koşulla olabilir. Güneşli havada kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol işlemleri için sonuç kısmına taşınır ve bu bölümde çıkması zor lekelerin kontrolü ile birlikte parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Son kalan aşamaları da nihayete eren halılar her adrese bakılarak bir sıralama yapılacak biçimde planlanıp, sevkiyat araçlarına gönderilir ve önceden anlaşılan saatler içinde halılar ve yolluklar teslimat adresine teslim edilir.

İşine önem veren bir kilim ve halı yıkama şirketinin başarısı seviyesi yüksek bir netice çıkarabilmesi için önemli konulardan bir tanesi de arındırıcı maddelerin farklı halılara hangi yöntemlerle kullanılacağı konusunun bir kalite standardına kavuşturulmasıdır. Zaten hepimizin bildiği gibi, kalitesi kanıtlanmış bir şampuan kullanıyor olmak temizlikle ilgili işlerin sonucunu kesin olarak belirleyicidir. Yıkama işlerinde hijyene gerekli özeni gösteren bir kimse iseniz kaliteli deterjan kullanan halı yıkama şirketlerini tercih etmek zorundasınız.

Yıkamacılık sektörü de diğer sanayi işlerindeki gibi teknik gelişmelerden fayda görmüş bir iş koludur ki, teknolojik alandaki yeni teknolojik imkanlar yıkamanın kalitesini çok yükseklere taşımıştır. Hijyen sağlamada kullandığımız bantlı sistemler ve artı olarak yeni nesil arındırıcılar bu işleri asgari hatayla uygulamamıza imkan tanıyor. Buradan hareketle en başından beri Çayyolu halı yıkama olarak bu ayrıntının farkında olduğumuz için fabrikamızda kalitesiyle öne çıkmış yıkama ve sıkma makinelerini kullanmaya çalışıyoruz.