Çayyolu halı yıkama bölgesinde tam otomatik halı yıkama makinelerimiz ile halı yıkama hizmeti sunuyoruz. Firmamız 2007 yılından bu yana hizmet sektöründe faaliyet göstermektedir.
Tam otomatik ledli ve sensörlü halı yıkama makinemiz hakkında bilgiler sunuyoruz. Günümüz teknoloji çağında artık neredeyse bütün sektörlwerde olduğu gibi, halı yıkama sektöründede bir çok yenilikler yapılmıştır. Tam otomatik halı yıkama makineleride bu gelişmelerden payını almıştır.

Tam otomatik makineler de hangi ekipmanlar vardır ve ne işe yararlar ? 
- Operatörün makineye ilk halıyı verdiği bölümde alt rulo fırça vardır ve bu fırça halı altında bulunan yabancı maddeleri halıdan uzaklaştırar ve aynı anda halının düz bir şekilde harekeli banda giriş yapmasını sağlar.
- Halı kalınlığına göre fırça ayarlaması yapılarak, halının ip ve hav kalınlığına göre temizlik yapılmaktadır.
- Su, deterjan, solüsyon, yumuşatıcı, leke çıkarıcı gibi temizlik maddeleri yine halının renk, doku,  ilmek özelliğine göre ayarlanabilmektedir. Dolayısı ile hiç bir halıda renk ve doku bozulması olmadan antibakteriyel temizliği yapılmaktadır.
- Makinede bulunan ve dakikada 1200 devir/dak. dönen 8 adet yuvarlak fırçalarımız 70 lik yumuşak misinalardan mamül olduğu için halıyı yıpratmadan temizlemektedir.
- Makinanın baş ve çıkış kısmında bulunan alt rulo fırçalar, sürekli 800devir/dak. da dönerek halının altında gerekli temizliği yapmaktadır.
- Deterjan kısmından yıkanmadan çıkmış halılar, makinanın devamında bulunan gelberi isimli motorlu ve fırçalı alet, halı üzerinde devamlı hareket halinde gezerek, bol sulu ön durulama ve halı üzerinde kalan kıl tüy gibi nesnelerin halıdan uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.
- Bu aşamadan sonra ise üst düz rülo fırça halıyı karşılamakta ve halının iplerini tarama yaparak kabartmaktadır.
- Son olarak alt rulo fırçamız halının hem altını tarama yapar ve aynı anda halıyı rulo halinde sararak operatörün halıyı rahatlıkla taşıma bandına alabilmesini sağlar.
Çayyolu halı yıkama olarak, teknolojik gelişmeleri takip ederek, hizmet kalitemizi daha üst noktalara taşımak için her zaman AR-GE çalışlmaları yapmaktayız.