Çayyolu tecrübeli halı ve yolluk yıkama ekibimiz yağmurlu havalarda halıları hangi makineleri kullanarak yıkar?

Değerli halılarınızın temizlenmesinden amaçlanan hijyenik neticeyi elde etmek için deneyim gerektiren özel bazı kurallara uyulması olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Temizliği önemseyen biriyseniz ve eğer, yetersiz vaziyetlerle karşı karşıya kalmaktan tedirginseniz yıkama işinizi vereceğiniz yıkama fabrikasına karar vermeden önce, bazı aşamaları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Benim kanaatimce yağmurlu havalarda halıları yıkatırken kaliteli bir sonuç için, ilk olarak önem verilecek şey halılarımızı teslim edeceğimiz kuruluşun yıkama ve leke çıkarmada titizliği benimsemiş bir yıkama işletmesi olmasındaki gerekliliktir.

Bir manada kilim ve halıları yıkayacak işletmenin kalite göstergesi, disiplinli çalışan personel kadrosu ve bununla beraber kullandığı deterjanların kalitesiyle ölçülür. Yıkama işlemlerinde ilk aşama halıları alacak servisin gelmesi gereken zaman içerisinde halıları teslim almasıdır ki, bu kısım ile alakalı herhangi bir ödeme istenmemelidir. Bilmelisiniz ki kaliteye önem veren bir yıkama firması kesin olarak anlaşılan saat aralığında verdiğiniz adrese gelir. Çayyolu halı yıkama fabrikasındaki yıkamanın yapılacağı kısma taşınan halılar, evvela dokuma türleri göz önüne alınarak yıkamak üzere hazırlanır zira farklı yapıdaki halılar aynı makine ve deterjanla yıkama yapılamaz. Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber bu dönemde bir birinden farklı iki halı ve kilim yıkama yolu geliştirilmiştir ki, bu yöntemlerden birisi meçle yıkama şeklinde tabir edilen yol, öbürü ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama şeklidir. Bantlı halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürdüğümüz yıkama işinin eski uygulamalara göre pek çok avantajı ortaya çıkar ve bunlar arasında en önemli olanı zannediyorum daha özenli bir yıkama yapılmasıdır.

Çayyolu tecrübeli halı yıkama şirketimize yağmurlu havalarda halıları eski usulle veyahut otomatik teknikle yıkatabilirsiniz ancak kaliteli deterjan kullanımı bu işin başarı seyrini net olarak değiştiren bir özelliktedir. Zira, kaliteli sonucu almak için antibakteriyel özellikte leke çıkarıcılar ile uygulama yapmak büyük önem arz etmektedir. Halıların derhal kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesinin kullanılması kurumanın başarılı olması için çok önemlidir. Endüstriyel sıkma makinesinde sıkılmış olan halı ve yolluklar askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki güneş dezenfeksiyonu tam olarak bu şartla sağlanır. Güneşte kuruması tamamlanan halı ve yolluklar kontrol amacıyla kalite kontrol kısmına alınır ve burada lekelerin çıkıp çıkmadığı ile birlikte parfümleme ve ambalajlama çalışmaları yapılır. Tüm işlemleri de tamamlanan halı ve yolluklar barkot numaralarına göre bir arada tutulacak biçimde düzenlenip, servis arabalarına aktarılır ve beklenen gün ve saatte halılar yerlerine sevk edilir.

Yeterli tecrübeye sahip bir halı, kilim ve yolluk yıkama fabrikasının yüksek kalitede bir hizmet verebilmesi için belki de en önemli şeylerden biri de deterjan ve leke çıkarıcıların hassas yapılı halılara hangi yöntemlerle uygulanacağı konusunu netleştirmektir. Zira herkes bilir ki iyi leke çıkarıcılar kullanabilmek yıkama işinin kalitesini etkileyici özelliktedir. Şayet temizliğe değer veren biriyseniz kalitesi kanıtlanmış leke gidericileri kullanan halı ve kilim yıkama fabrikalarını tercih etmek mecburiyetindesiniz.

Yıkamacılık ta başka sektörlerde olduğu gibi teknik ilerlemelerden nasibini almış bir iş koludur ve özellikle yeni uygulamalar bu işin kalite standardını gerçekten çok yükseklere taşımıştır. Fabrikamızda kullanılan otomasyonlu sistemler ve üstün vasıflı şampuanlar bu işi en iyi şekilde sürdürmemize olanak tanıyor. Bu nedenlerden dolayı her daim Çayyolu kilim ve halı yıkama olarak bu önemli konunun farkındayız ki, firmamızda en iyi bilinen makine modellerini kullanma gayretindeyiz.