Çayyolu profesyonel kilim ve halı yıkama ustaları değerli halıları hangi halı deterjanlarıyla yıkıyor?

Artık yıkanması gereken bir halının yıkama işleminden hedeflenen hijyenik neticeyi elde etmek için profesyonellik gerektiren bazı özel koşulların yerine getirilmesi son derece önemlidir. Hijyenden ödün vermeyen birisiyseniz ve bu kez hoş olmayan durumlarla karşı karşıya gelmekten endişeleniyor iseniz; halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasını seçerken, bir kısım önemli konuları araştırmalısınız. Ortaya koymalıyız ki değerli halıları yıkatırken iyi bir yıkama için, her şeyden önce önem verilecek şey kilim ve halıların yıkatılacağı firmanın temizlik konusunda özenli bir halı yıkama fabrikası olmasının gerekliliğidir.

Bir manada kirlenen halıları yıkayan kuruluşun kalite standardı, işini iyi bilen bir çalışma ekibi ve bununla birlikte, elindeki makinelerin kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılır. Halı ve kilim yıkamada başlangıç, servis arabasının söz verdiği anda adresinize gelmesidir ve bu aşama için ek bir ödeme istenmemektedir. Bizce işinde kurumsallaşmış bir halı temizleme fabrikası özellikle vaat ettiği saat aralığında alır halıları. Evet çayyolu halı yıkama tarafından yıkama bölümüne naklolan yıkanacak malzemeler hemen özelliklerine bakılarak farklı bölümlere ayrılır çünkü farklı özellikteki halılar aynı şekilde yıkanamaz. Teknolojik gelişmelerle birlikte bu dönemde iki ayrı halı ve kilim yıkama şekli gündeme gelmiştir ki, bu yöntemlerden birincisi elde yıkama diye adlandırılan yol, ikincisi de otomatik halı yıkama makinesiyle icra edilen yıkama modelidir. Bantlı halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkama işinin önceki sisteme göre bir sürü yararı sıralanabilir ve bu faydalardan en mühim olanı sanırım fırça baskısının daha yüksek olmasıdır.

Çayyolu profesyonel kilim ve halı yıkamaya değerli halıları eski tip ya da bilgisayarlı sistemle yıkatabilirsiniz ama kaliteli deterjan kullanmak halı yıkama işinin kalite derecesini kesin olarak belirleyici özelliktedir. Bu işlerde umut edilen bir neticeye varmak için yüksek hijyen gücü olan temizleyiciler kullanmak gerekmektedir. Halıların derhal kurumasının sağlanmasında profesyonel sıkma makinesinin kullanılması, bu işin kusursuz olması için çok önemlidir. Sıkma makinesinde suyundan arındırılan halı ve kilimler askılara asılmaya gereksinim duyar ki, antibakteriyel kurutma tam olarak bu koşulla olabilir. Gerektiği kadar kuruyan halı ve yolluklar kontrol edilmesi maksadıyla kalite kontrol kısmına sevk edilir ve bu birimde tarama ile birlikte paket işlemleri yapılır. Tüm işleri de tamamlanmış olan halılar dağıtım planlarına göre bir arada tutulacak biçimde gruplara ayrılıp, sevkiyat elemanlarına yönlendirilir ve böylece sözleşilen süre içerisinde halı ve yolluklar müşterilere teslim edilir.

Yeterli iş tecrübesi olan bir halı yıkama fabrikasının hijyen kalitesi yüksek bir netice alabilmesi için gerekli ilkelerden biri de halı yıkama şampuanlarının farklı halılara ne tür metodlarla uygulama yapılacağı konusunda deneyimli olmaktır. Çünkü tahmin edebileceğiniz gibi piyasada tutulan bir halı şampuanı kullanmak temizlik işlerinin kalitesini direkt olarak etkiler. Özellikle hijyen kalitesine özen gösteren biri iseniz piyasada tutulan deterjanlarla çalışan halı yıkama işletmelerini seçmeniz gerekir.

Bu iş te öbür sektörlerde olduğu gibi endüstriyel ilerlemelerden fayda görmüş bir iştir ve teknolojik alandaki son gelişmeler bu işin kalite standardını hakikaten çok yükseklere çıkartmıştır. Halıların yıkanmasında kullandığımız yeni gereçler ve bununla beraber gelişmiş leke çıkarıcılar bu işi en iyi şekilde tatbik etmemize olanak tanıyor. Bu nedenle ilk günden beri Çayyoluda halı ve kilim yıkama olarak bu konunun bilincindeyiz ki, yıkama uygulamalarımızda en geçerli ekipmanları kullanan bir firma olarak tanınıyoruz. Firmamızda yıkaması yapılan resimde ki halı ekonomik olarak değerli bir halıdır. Ya müşterimiz için manevi değeri varsa o daha yüksektir bizim gözümüzde. Bu nedenle bu halı değerli halıların yıkama tekniklerine göre yıkama yapılarak müşterimize teslim edilmiştir. Resimde gördüğünüz halı çayyolu halı yıkama tesislerimizde yağmurlu bir günde yıkama yapılmıştır. Ama tamamen kurutularak müşterimize teslim edilmiştir.