Şagi halıların yıkanmasında  hijyeni önemseyen biri iseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanan halı yıkama işletmelerini seçmek durumundasınız. Halı yıkama da benzer işlerdeki gibi teknik ilerlemelerden fayda sağlamış bir iştir ki, özellikle yeni teknikler işin kalitesini gözle görülecek derecede üst düzeye çıkartmıştır.

Çayyolu Lila profesyonel halı ve kilim yıkamaya yolluk ve halıları eski tip veyahut tam otomatik teknikle yıkatabilirsiniz fakat kullanılan deterjanların kalitesi, yıkamanın başarı seyrini çok büyük ölçüde değiştiren bir özelliktedir. Halı yıkamada kaliteli sonuç almak için antibakteriyel özelliği olan halı yıkama şampuanları kullanmak oldukça önemlidir. Birikimlerimiz gösteriyor ki yolluk ve halıları yıkatırken sonradan üzülmemek için özen gösterilecek şey, kilim ve halıların yıkatılacağı işletmenin halıların yıkanmasında bilgi ve deneyim sahibi bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olmasına ihtiyaç olduğudur. Halı yıkama işlerinde ilk aşama, servis arabasının beklenen saatler içinde yıkanacak malzemeyi almasıdır ve bu iş için artı bir para talep edilmemelidir. Zaten iyi bir halı temizleme işletmesi geç kalmadan söylediği saat aralığında adresinizde olacaktır.

Çayyolu Lila halı yıkama servis personeli tarafından yıkama bandına taşınmış olan yıkanacak halı ve kilimler, karıştırılmadan türleri göz önüne alınarak farklı bölümlere ayrılır çünkü her halı aynı ekipmanlarla yıkanamamaktadır. Yıkamadan sonra halıların istenen sürede kurumasının gerçekleşmesinde profesyonel sıkma makinesiyle nem almak kurumanın problemsiz olması için çok önemlidir. Otomatik sıkma makinesinin sıktığı halı ve yolluklar askıya alınmaya ihtiyaç duyar ki bakterilerin yok edilmesi ancak bu yöntemle sağlanabilir. Yeterli miktarda kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar kontrol edilmesi için denetleme bölümüne sevk edilir ve bu noktada fırçalama, tarama ile beraber paketleme çalışmaları yürütülür. Bütün aşamaları tamamlanmış olan halılar her etikete göre bir sıralama yapılacak biçimde toparlanıp, servis birimine gönderilir ve bundan sonra söylenilen gün ve saatte halı ve kilimler teslimat adresine iade edilir.

Standartlara uygun hizmet bekleyen bir kimse olarak eğer, hijyen kalitesi düşük durumlarla karşılaşmaktan endişeleniyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız halı firmasına iş yaptırırken bir kısım önemli detayları araştırmalısınız. Kirlenmiş halımızı yıkayacak bir firmanın kalite göstergesi, bilgili personel ve bununla birlikte kullandığı temizlik deterjanlarının kalite standartlarına uygunluğu ile anlaşılabilir. Firmamızda kullanmaya başladığımız makineler ve bunun yanında gelişmiş leke çıkarıcılar mesleğimizi hatasız bir şekilde yapmamıza yardımcı oluyor. Bu yüzden ilk günden beri Çayyolu Lila halı ve yolluk yıkama firması olarak bu inceliğin bilincindeyiz ki, piyasadaki en başarılı makineleri kullanıyoruz.

İlerleyen teknoloji ile beraber son senelerde iki değişik halı yıkama sistemi ortaya çıkmıştır ki, bu sistemlerden ilki meç kullanarak yıkama diye anılan yöntem, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle sürdürülen yıkama tipidir. Tam otomatik halı ve kilim yıkama makineleri ile sürdürülen yıkama işinin elle yıkamaya göre pek çok avantajı sıralanabilir ve bu yararların en mühimi belki de halının çift taraflı yıkanmasıdır. Yeterli iş tecrübesi olan bir halı yıkama işletmesinin kaliteli bir sonuca varabilmesi için gerçekten önemli şeylerden birisi de leke çıkarıcıların hassas halılara hangi usullerle uygulanacağıyla alakalı seçici olmaktır. Çünkü kabul edilmelidir ki piyasada tutulan şampuanlar kullanabilmek halı yıkamanın sonucunu direkt olarak etkiler.

Günlük kullanılan halıların temizlenmesinden amaçlanan başarılı neticeyi almak için özveri gerektiren bazı özel koşullara uymak olmazsa olmazdır.