Değerli müşterilerimiz çayyolu halı yıkama şirketi olarak koru mahallesinde koru halı yıkama hizmetlerimiz başlamıştır. Koru sitesi halı yıkama ve koltuk yıkama olarak da bize ulaşabilirsiniz. Çayyolu halı yıkama şirketimize koru mahallesi halı yıkama bölgesinde yaşayan siz değerli müşterilerimizin yoğun isteği üzerine koru halı yıkama hizmetlerimiz başlamıştır. Koruda halı yıkama hizmet branşlarımız arasında koru eldokuma halı yıkama, koru koltuk yıkama, koru yorgan yıkama, koru stor perde yıkama, koru peçwörk halı yıkama, koru sitesi el şagi halı yıkama ve daha sayamayacağımız yaklaşık 45 farklı üründe garantili hizmet sunmaktayız. Koruda halı yıkama hizmeti sunan çok az gerçek halı yıkama şirketi olduğunun farkındayız. Tabi merdivan altı çalışan veya oto yıkama içinde halı yıkama yapanları fabrika olarak görmediğimizi belirtmekte fayda var.
Korum mahallesi halı yıkama işlemimizde işleyiş şu şekildedir. Ev veya iş yerinizden belirtilen adresinizden halılarınız alınarak çayyolu halı yıkama fabrikamıza getirilir.İlk olarak halılarınız eldokuması, yün, şagi, makine gibi renk verme durumlarına veya iplik özelliklerine göre ayırt edilir. Toz alma işlemleri yapılan halılar, herbirinin yıkama tekniklerine göre temizlenerek dezenfekte edilir. İlk yıkamada çıkmayan lekeler için ikinci yıkama veya leke çözümü uygulanır. Halılar yıkama yapılırken asla renk soldurucu veya ağartı ilaçlar kullanılmaz. Firmamız bünyesinde her halı çeşidi için ayrı ayrı hazırlanan özel solüsyonlar ve yumuşatıcılar kullanılmaktadır. Kurutulan halılar fırçalanır, parfüm yapılır ve ambalajlanarak adresinize teslim edilir.
Koru koltuk yıkama işlemimiz şu şekildedir. Adresinize gelen ekiplerimiz, ev veya işyerinizde bulunan isteğinize bağlı olarak koltuk takımı, berjer, yatak, oturma grubu, köşem veya kanepelerinizi sanayi tipi koltuk yıkama makinemizle yıkama yapar ve dezenfekte eder. Yıkama işleminde su ve deterjan vermek için püskürtme yöntemi kullanılır. Leke ve kirin kumaştan gevşetilmesi için fırçalama işlemi uygulanır. Hemen akabinde güçlü emiş gücüne sahip motorları ile vakumlama işlemi yapılır. Koltuk yıkama makinemiz yaklaşık olarak 10cm derinliğinde ki süngerin içini boşaltabilecek güce sahiptir. Çok hafif nemi kalan koltuklarınız yaz mevsiminde havalandırma yöntemi ile kış mevsiminde evin sıcaklık durumuna göre yaklaşık 6-7 satte kullanıma hazır hale gelecektir.
Koru yorgan yıkama işlemimiz şu şekilde yapılmaktadır. Koru halı yıkama ekibimiz yorganlarınızı adresinizden alır ve fabrikamıza getirerek yün yorgan, pamuk yorgan, elyaf yorgan, battaniye ve yatak kılıflarını birbirinden ayırır. Bu yorganlar birde kendi aralarında renk verme özelliklerine göre ayırt edilir. Belirttiğimiz bu ürünler 25 kg yorgan yıkama makinemize teker teker verilerek yıkama işlemine tabi tutulur. Yıkamada yün, pamuk grubu için ayrı, elyaf, battaniye grubu için ayrı deterjan ve yumuşatıcılar kullanılır. İlk yıkaması biten özellikle yün yorganlar askıda kusmaya bırakılır. Yani yorgan içersinde ki yünün sarısının dışarı çıkması sağlanır. Sonra tekrar yıkama yapılarak tam tezenfektasyon sağlanmış olur.
Koru el dokuma halı yıkama ve tamiri şu şekilde yapılır. El dokuma halılarınız çayyolu halı yıkama fabrikamızda iplik ve boya özelliklerine göre ayrılır. Renk vermesini önleyivi özellikte ki özel solüsyonlarla elde yıkama yapılarak durulanır ve hemen %95 oranında kurutularak askıya alınır. Burada tam kuruma sağlandıktan sonra tarama işlemi yapılır. Parfümleme ve ambalajlama işleminden sonra adresinize teslim edilir. El dokuması yün halı tamirinde ise, yırtık lokal bölge belirlenerek, aynı renkteki yün ipler kullanılarak halının orjinal desenine göre yeniden örülür. Saçakları bozulan el dokuması yün halı için yeniden el saçağı örülür. Gerkiyorsa halının kenarına yine el ile overlok çekilir. Yukarıda belirttiğimiz bütün hizmetlerimiz garantilidir.