Çayyolu kaliteli kilim ve halı yıkama fabrikamız kirli halıları hangi koşullar altında yıkıyor?

Bakteri tutma özelliği olan halıların yıkama işleminden hedeflenen başarılı sonucu almak için tecrübe gerektiren belirli koşullara uymak gerekmektedir. Hijyeni önemseyen bir kimse olarak eğer istenmeyen bir neticeyle karşı karşıya gelmekten çekince duyuyorsanız, halılarınızı yıkatacağınız yıkama firmasına iş verirken bir takım şartları araştırmanız ve bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Bize göze kirli halıları yıkatırken beklenen kaliteye ulaşmak için hepsinden evvel özen gösterilmesi gereken konu halı yıkama işimizi görecek firmanın hijyenik yıkamada titiz ve özverili bir yıkama şirketi olmasının önemli bir gereksinim olduğudur.

Kaldı ki kilim ve halıları yıkayacak işletmenin ortaya koyduğu kalite, işini benimsemiş personel ve elindeki endüstriyel ekipmanların uygun kalitede olmasıyla ölçülür. Kilim ve halı yıkamada başlangıç aşaması, halıları alacak servisin randevulaşılan saatler arasında halıları almasıdır ve bu aşama ile ilgili fazladan bir ücret alınmamalıdır. Bu manada kaliteli bir temizlik şirketi muhakkak belirtilen saat aralığında verilen adreste olur. Çayyolu halı yıkama tarafından yıkamanın yapılacağı kısma getirilmiş olan yıkanacak malzemeler bir an önce leke türlerine bakılarak yıkamaya hazırlanır çünkü, tüm halılar aynı malzemelerle yıkama yapılamamaktadır. Değişen koşullarla birlikte son senelerde bir birinden farklı iki yıkama şekli uygulanmaya başlanmıştır ve bu sistemlerden birisi meçle elde yıkama olarak anılan metot, ikincisi ise otomatik halı yıkama makinesiyle yapılan yıkama şeklidir. Bantlı halı yıkama makinesi ile icra edilen yıkama işinin elde yapılan yıkamaya göre bir sürü yararı bulunmaktadır ve bu yararların en fazla önemli olanı her halde iki taraflı yıkamadır.

Çayyolu kaliteli kilim ve halı yıkamaya kirli halıları manuel olarak yahut ta tam otomatik sistemle yıkatabilirsiniz ancak halı yıkama deterjanının kalitesi bu işin neticesini neredeyse tamamen değiştirmektedir. Halı yıkamada, istenen netice için antibakteriyel özellikte leke gidericiler kullanmak son derece önemlidir. Yıkamadan sonra halıların gereken sürede kurumasının sağlanmasında santrifüj makinesinin kullanılması, bu işin başarılı olması için büyük önem arz etmektedir. Sanayi tipi sıkma makinesinin sıktığı halı ve kilimler yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki, bakterisiz yıkama bir tek bu sayede olur. Yeterince kuruması gerçekleşen halı ve kilimler kontrol işlemleri için son kontrol bölümüne sevk olunur ve bu alanda çıkması zor lekelerin kontrolü ile birlikte poşetleme çalışmaları yapılır. Ambalaj işleri nihayete eren halı ve kilimler numaralarına göre bir araya getirilecek şekilde toparlanıp, dağıtım elemanlarına gönderilir ki, sözleşilen saatler arasında halı ve yolluklar yerlerine ulaştırılır.

Gerekli tecrübeye sahip bir halı ve kilim yıkama fabrikasının kaliteli neticelere ulaşabilmesi için gerçekten önemli prensiplerden biri de halı yıkama deterjanlarının farklı halılara hangi yöntemlerle uygulanacağının tespitinin yapılmasıdır. Bu manada ortada olan bir gerçektir ki markası belli olan bir şampuan kullanmak yıkamanın sonucunu doğrudan etkileyicidir. Siz de temizliğe değer veren bir kimse iseniz piyasada tutulan şampuanları kullanan halı yıkama fabrikalarını tercih etmelisiniz.

Bu sektör de diğer sanayi işlerinde olduğu gibi teknik gelişmelerden olumlu etki almış bir iş koludur ki, mühendislik alanındaki yeni gelişmeler işin kalitesini fazlaca üst seviyelere taşımıştır. Temizlik sağlamada uygulanan yeni teknikler ve ilaveten anbibakteriyel şampuanlar mesleğimizi hatasız bir şekilde sürdürmemize olanak tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı eskiden beri çayyolu halı yıkama şirketi olarak bu kritik noktanın farkındayız ki, piyasadaki en geçerli endüstriyel ekipmanları kullanıyoruz.