Lila Çayyolu halı yıkama tarafından yıkama alanına alınan Bellona marka halılar ilk önce leke türlerine göre ayrı yerlere aktarılır zira farklı türdeki halılar aynı makine ve deterjanla yıkanamaz. Bu sektör de diğer iş alanlarındaki gibi teknik gelişmelerden olumlu etki almış bir iş alanıdır ki, mühendislik alanındaki son dönem yenilikleri bu işin kalitesini oldukça üst seviyelere yükseltmiştir.

Hijyen kazandırmada uygulanan yeni teknikler ve buna ek olarak üstün vasıflı şampuanlar yıkama işini en az hatayla tatbik etmemize yardım ediyor. Bu sebeple her zaman Lila Çayyolu kilim ve halı yıkama fabrikası olarak bu konunun farkındayız ki, halı yıkamada en güçlü yıkama ve sıkma makinelerini kullanarak işimizi yapıyoruz. Gerekli tecrübeye sahip bir halı ve kilim yıkama işletmesinin hijyen kalitesi yüksek sonuçlar ortaya koyabilmesi için belki de en önemli şartlardan birisi de leke çözücülerin hassas halılara hangi usullerle uygulama yapılacağı konusunun bir kalite standartına kavuşturulmasıdır. Bu anlamda çok iyi bilinmelidir ki markası belli olan bir şampuan kullanmak hijyen gerektiren işlerin kalitesini etkileyici ve belirleyicidir. Kıymetli halılarınızın yıkanmasından amaçlanan sağlıklı neticeyi sağlamak için tecrübe gerektiren özel bazı kurallara uymak gerekmektedir.

Halı temizliğine özen gösteren birisiyseniz ve eğer, hijyen kalitesi düşük neticelerle karşı karşıya kalmaktan çekiniyorsanız, halılarınızı temizleteceğiniz yıkama firmasıyla seçerken, bir kısım önemli ayrıntıları göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Halı yıkamada öncelikli adım halı yıkama servisinin söz verdiği saatler arasında adresinizde bulunmasıdır ve bu iş ile alakalı ekstra bir bedel alınmamalıdır. Unutmayın özverili bir halı yıkama kuruluşu muhakkak söz verdiği zamanda teslim alır halıları.

Halılarımızı yıkayacak bir işletmenin işçiliğindeki kalite, işine önem veren personel ve bununla birlikte, kullandığı ekipmanların kalitesiyle ölçülebilir. Yıkandıktan sonra halıların gerekli zamanda kurumasının gerçekleşmesinde bu işe özel bir sıkma makinesinden yardım almak kurutmanın hedeflenen başarıya ulaşması için çok önemlidir. Sıkma makinesinden çıkarılan halı ve yolluklar yine de askıya asılmaya gereksinim duyar ki bakterisiz yıkama tam anlamıyla bu yolla sağlanabilir. Tam anlamıyla kuruması tamamlanan Bellona marka halılar kontrol amacıyla denetleme birimine getirilir ve bu birimde lekelerin kontrolü ile beraber ambalajlama çalışmaları yapılır. Ambalaj ve parfümleme işleri sonuçlanan halı ve kilimler dağıtım adreslerine göre bir sıralama yapılacak biçimde ayrıştırılıp, dağıtım bölümüne yönlendirilir ve böylece randevulaşılan saatler içinde Bellona marka halılar ve yolluklar sahiplerine sevk edilir. Yıkama işlerinde kusursuz hijyene azami derecede önem veren bir kimse iseniz kalite belgeleri tam olan deterjanlar kullanan halı ve yolluk yıkama fabrikalarını tercih etmek durumundasınız.

Halı yıkama sistemlerindeki gelişmelerle beraber günümüzde iki tip halı ve kilim yıkama sistemi kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birisi manuel yıkama diye anılan yöntem, diğeriyse tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama metodudur. Otomatik sistem halı yıkama makinesi ile sürdürülen yıkama işlemlerinin eski tip yıkamaya göre fazlaca avantajı ortaya çıkar ve bunların en önemli olanı sanıyorum halıların daha fazla yıkanmasıdır. Tecrübelerimize göre halı ve kilimleri yıkatırken kaliteli bir sonuç için her şeyden evvel özen gösterilmesi gereken konu, halımızı temizleyecek kuruluşun halı yıkama konusunda beceri kazanmış bir halı ve kilim yıkama kuruluşu olması gerektiğidir.

Lila Çayyolu otomasyonlu halı ve kilim yıkamaya halı ve kilimleri eski tip veyahut bantlı sistemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli deterjan kullanımı, yıkama işinin kalite oranını tamamen değiştirir. Halı ve kilim yıkamada olumlu bir sonuç almak için antibakteriyel özelliği olan temizlik malzemeleri kullanmak yüksek öneme sahiptir.