Kaliteli halıların yıkanması konusunda önem arz eden şeylerden birisi de uzman personeldir. Lila Çayyolu halı yıkama olarak personel eğitimlerine önem veriyor, hem antika ve eski ve hem de yeni çıkan halıların yıkama teknikleri konusunda yeterli bilgi, tecrübe ve beceriye sahip personelimizle hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

İlerleyen teknoloji ile beraber son senelerde iki tip halı ve kilim yıkama metodu kullanılmaya başlanmıştır ki, bu tekniklerden ilki elle yıkama şeklinde tarif edilen sistem, ikincisi de tam otomatik sistemlerle yapılan yıkama türüdür. Otomatik halı ve kilim yıkama makinesiyle yapılan yıkama işinin manuel yıkamaya göre pek çok yararı ortaya çıkar ki, bu avantajlardan en çok önem arz edeni belki de halının çift taraflı yıkanmasıdır. Halı yıkama sanayisi de diğer sektörler gibi gelişen endüstriden fayda sağlamış bir iştir ve özellikle yeni teknolojik şartlar işin niteliğini gözle görülür biçimde yükseltmiştir.

Tecrübelerimize göre halı ve kilimleri yıkatırken nitelikli bir yıkama için temel şart olarak dikkatli olunacak konu, halıların yıkattırılacağı şirketin halıların yıkanmasında profesyonellerden oluşan bir halı yıkama firması olmasındaki gerekliliktir. Lila Çayyolu bantlı sistem halı ve yolluk yıkamaya halı ve kilimleri manuel olarak ya da otomatik sistemle yıkatabilirsiniz fakat kaliteli halı yıkama deterjanı kullanmak, halı yıkamanın kalite oranını önemli oranda etkileyen bir özelliktedir. Bu manada beklenen sonucu elde etmek için antibakteriyel halı yıkama şampuanları kullanmak büyük öneme sahiptir. Halı ve yollukların hedeflenen sürede kurumasının sağlanmasında otomatik sıkma makinesiyle nem almak kurutmanın problemsiz olması için ciddi önem teşkil etmektedir. Santrifüj makinesiyle sıkılan halılar askıda bekletilmeye gereksinim duyar ki antibakteriyel kurutma tam olarak bu metotla sağlanır. Güneşli havada kuruduğu anlaşılan halılar kontrol edilmesi için son denetim alanına sevk olunur ve bu alanda leke kontrolü ile birlikte paket işleri yapılır. Ambalaj aşamaları da sonuçlanan halı ve kilimler kayıt numaralarına göre bir sıralama yapılacak şekilde ayrıştırılıp, servis çalışanlarına sevk edilir ve belirlenen saatte halılar müşterilere iade edilir.

Lila Çayyolu halı yıkama personeli tarafından yıkama birimine getirilmiş olan halı ve kilimler karışmaması için türleri göz önüne alınarak bölümlere ayrılır çünkü, değişik özellikteki halılar aynı yıkama tekniği ile yıkanmaz. Halı yıkayacak bir kuruluşun kalitesi, tecrübeli personel kadrosu ve bununla birlikte elinde bulundurduğu malzemelerin uygun standartlarda olmasıyla mukayese edilir.

Son dönemde kullanmaya başladığımız makineler ve artı olarak özel üretim sarf malzemeleri işimizi kusursuz bir şekilde tatbik etmemize olanak tanıyor. Bu saydıklarımızdan dolayı yıllardır Lila Çayyolu halı yıkama olarak bu önemli konunun farkında olduğumuz için fabrikamızda en iyi bilinen sistemleri kullanarak yıkama yapıyoruz. Halıların yıkanması işinde ilk aşama, halı toplama aracının sözleşilen sürede halıları almasıdır ve bu iş için herhangi bir ödeme talep edilmemelidir. Bu anlamda özverili bir halı yıkama şirketi hızlıca ve söz verdiği saatte adresinizde olacaktır. İşinde başarılı bir halı, kilim ve yolluk yıkama firmasının başarılı neticeler çıkarabilmesi için önemli konulardan birisi de arındırıcı maddelerin farklı halılara hangi yöntemlerle uygulanacağıyla alakalı bilgi sahibi olmaktır. Çünkü iyi bilinmelidir ki standartlara uygun bir deterjan kullanabilmek temizlikle alakalı işlerin kalitesini etkileyici özelliktedir.

Eğer yüksek kaliteye değer veren bir kimse iseniz yüksek düzeyde kaliteli deterjan kullanan halı yıkama firmalarını seçmek durumundasınız. Standartlara uygun hizmet almak isteyen bilinçli bir tüketici olarak şayet, beklentilerinize cevap vermeyen neticelerle karşı karşıya kalmaktan endişeliyseniz yıkama işinizi vereceğiniz halı yıkama firmasına iş yaptırırken bazı önemli detayları bilip dikkatli olmanız gerekiyor.

Yıkanması gereken halıların yıkanmasından amaçlanan sağlıklı neticeyi almak için özveri gerektiren belirli kuralları yerine getirmek gereklidir.