Çayyolu Halı Yıkama İnternet Şubemiz

0312 226 02 72 - 0543 494 07 83

Çayyolu Halı Yıkamada Bellona Halı Yıkama İşlemi

Çayyolu Halı Yıkamada Bellona Halı Yıkama İşlemi

Günlük kullanılan halıların temizlenmesinden amaçlanan başarılı sonucu sağlamak için profesyonellik gerektiren belirli kuralları yerine getirmek olmazsa olmaz önem arz etmektedir. Hijyen kurallarını benimseyen bilinçli bir tüketici olarak şayet, istenmeyen durumlarla muhatap olmaktan endişeleniyorsanız halılarınızı yıkatacağınız yıkama fabrikasına iş yaptırırken bir kısım önemli hususları bilerek dikkat etmeniz gerekiyor. Tecrübelerimiz gösteriyor ki bellona marka halı ve yollukları yıkatırken kaliteli bir netice için hepsinden evvel dikkat edilecek şey, yıkama işinin verileceği şirketin leke çıkarma ve temizlik konusunda uzmanlaşmış bir temizlik işletmesi olmasının önemli bir gereksinim olduğudur.

Öyle ki kirlenmiş halımızı yıkayacak fabrikanın yaptığı işteki kalite, işini benimsemiş personel kadrosu ve bununla beraber, uygulamada kullandığı makinelerin kalitesinin yüksek olmasıyla mukayese edilir. Kilim ve halı yıkamada başlangıç aşaması, firma aracının söylenilen zaman diliminde halıları almak için gelmesidir ki bu iş için ilave bir ücret verilmemelidir. Bu manada kaliteye önem veren bir halı temizleme işletmesi mutlaka dediği saatte almaya gelir halıları. Evet çayyolu halı yıkama servis aracıyla yıkama yerine getirilmiş olan yıkanacak malzemeler evvela özellikleri tespit edilerek ayrıştırılır zira değişik özellikteki halılar aynı makineyle yıkama işlemine tabi tutulamaz. İlerleyen teknoloji ile beraber bu dönemde iki değişik yıkama tekniği kullanılmaya başlanmıştır ki, bu yöntemlerden birincisi meçle yıkama şeklinde bilinen sistem, ikincisi de bantlı yıkama sistemiyle icra edilen yıkama metodudur. Çok programlı otomatik halı yıkama makinalarıyla yapılan yıkama işlemlerinin meçle yıkamaya göre bir sürü yararı sıralanabilir ki, bunların içinde en önemli olanı bize göre detaylı yıkamadır.

Çayyolu hijyenik yolluk ve halı yıkamaya bellona marka halı ve yollukları eski usulle yahut bantlı sistemle yıkatabilirsiniz ancak deterjan seçimi bu işin başarı oranını kesin olarak belirleyicidir. Kaldı ki olumlu bir neticeye varmak için arındırma gücü yüksek olan şampuanlar ile uygulama yapmak gerekmektedir. Yıkanmış halıların biran önce kurumasının sağlanmasında sıkma makinesi kullanılması, kurumanın amaçlandığı gibi olması için gerçekten önemlidir. Otomatik sıkma makinesinden çıkan halılar güneşle kurutulmaya ihtiyaç duyar ki, bakterilerin yok olması tam manasıyla bu yöntemle olabilir. Güneşte kuruduğu anlaşılan halı ve yolluklar kontrol edilmesi için sonuç kısmına alınır ve bu bölümde fırçalama ile beraber paket ve parfümleme uygulamaları yapılır. Son kontrol işleri de sonuçlanmış olan halı ve kilimler kayıt makbuzlarına göre bir araya getirilecek şekilde gruplara ayrılıp, sevkiyat arabalarına aktarılır ki, randevulaşılan anda halı ve kilimler yerlerine iade edilir.

İşinde deneyim kazanmış bir halı, kilim ve yolluk yıkama işletmesinin yüksek kalitede bir sonuç alabilmesi noktasında belki de en önemli şartlardan biri de arındırıcı maddelerin farklı halılara hangi metodlarla kullanılacağıyla ilgili tecrübeli olmaktır. Çünkü tahmin edersiniz ki yüksek düzeyde kaliteli leke gidericiler kullanmak yıkama işlerinin sonucunu etkiler. Öncelikle yüksek hijyene bakan biriyseniz kaliteli deterjan kullanan halı ve kilim yıkama şirketlerini tercih etmek durumundasınız.

Yıkamacılık ta piyasadaki diğer işlerde olduğu gibi gelişen teknolojiden olumlu etki almış bir iş alanıdır ki, sanayi alanındaki son dönemdeki gelişmeler yıkamanın kalitesini oldukça üst düzeye çıkartmıştır. Son zamanlarda kullanmaya başladığımız makineler ve üstün vasıflı leke çıkarıcılar bu işi en az hatayla uygulamamıza olanak tanıyor. Bundan dolayı ilk günden beri Çayyolu kilim ve halı yıkama firması olarak bu inceliğin farkındayız ki, işletmemizde en çok kabul gören makine ve ekipmanları kullanma çabasındayız.

Yukarı Çık
Yukarı Çık